Локомотив София Ботев (Ихтиман)

Локо (Сф) отнесе Ботев (Ихтиман)

Локомотив София удари с 4:1 участника в Югозападната В група Ботев Ихтиман. Двубоят бе част от подготовката на железничарите за Втора професионална лига. Той се игра на помощното игрище на червено-черните в "Надежда". Две попадения в мрежата на третодивизионния тим реализира голмайсторът Калоян Бонев.

Двубоят започна равностойно, въпреки че столичани имаха териториален превес. Постепенно червено-черните взеха инициативата и успяха да открият резултата в 40-ата минута. Автор на попадението бе Калоян Бонев.

Още в началото на второто полувреме локомотивци удвоиха. Бившият юношески национал Васил Димитров проби отляво и намери перфектно капитана в днешния мач Николай Велков, който от воле разстреля стража на Ботев. В 59-ата минута юношата на ЦСКА Пол Александров намали резултата, вкарвайки за ихтиманци. В 67-ата минута Калоян Бонев възстанови аванса на железничарите от два гола. Това бе второ негово попадение в срещата и трето в подготовката. В последните секунди на двубоя падна и още един гол, който се оказа и последен в срещата. Той бе дело на защитника на софиянци Васил Вакадинов.

В състава на Локомотив София дебют направиха бившият защитник на Марек и Пирин Благоевград Емил Виячки, вратарят Емил Петров и халфът Златко Бонев.

През седмицата Локо участва в блиц-турнир в Сърбия с Раднички Ниш, Раднички Пирот и фК Балкански. В първия си двубой възпитаниците на Ангел Колев направиха 0:0 със състава от Пирот и отстъпиха при изпълнението на дузпите с 4:3. След това в двубой за третото място те биха с 2:0 ФК Балкански (голове на Калоян Бонев и Мердин Мехмедов).