Ботев Пловдив Верея (Стара Загора)

Ботев срази новак в представянето на отбора

Отборът на "Ботев" победи с категоричното 4:0 старозагорския "Верея" в последната си контролна среща преди началото на сезон 2016/17. Преди началото на спаринга, който се игра в пловдивското село Оризари, бе представен официално съставът на "жълто-черните" за новото първенство. Осем дни преди старта на шампионата възпитаниците на Николай Костов се понравиха с показаното на около 1000 свои привърженици, които изгледаха контролата и демонстрираха подкрепа към тима в навечерието на официалните мачове.

"Ботев" показа комбинативен футбол и надигра напълно новия член на елита. С нови два гола се отчете голмайсторът в контролите Иван Стоянов, който откри и закри резултата, а между неговите попадения се разписаха още Наско Милев и бразилецът Жоао Пауло.

Много настроение и фантазия в играта си показа и Тодор Неделев, който изведе тима с капитанската лента. Плеймейкърът с №8 на два пъти обстрелва неточно вратата в началото, а в 8-ата минута Неделев изведе Иван Стоянов сам срещу вратаря и той с мощен шут под гредата откри головата сметка в мача.

След още толкова игрово време Неделев центрира от корнер на близката греда, Иван Стоянов продължи топката към далечната и Наско Милев с глава я изпрати за втори път в мрежата на "Верея".

Иван Стоянов пропусна да увеличи аванса на "канарчетата" след центриране на Цветомир Панов отдясно, а Жоао Пауло стреля в напречната греда след нов ювелирен пас на Неделев.

В 37-ата минута "жълто-черните" сътвориха рядко красива комбинация, след която резултатът стана класически. Тодор Неделев "погали окото" на феновете с технично преодоляване на съперник в центъра и пусна пас напред към Иван Стоянов. Голмайсторът на "Ботев" овладя топката и със завъртане около оста си мигновено я пусна в коридор към Жоао Пауло, който с отсечен шут с левачката направи вратаря на гостите безпомощен за трети път.

През втората част в двата състава бяха извършени редица смени, а "Ботев" отбеляза още едно попадение отново чрез Иван Стоянов. В 69-ата минута №73 от "жълто-черните" овладя технично прецизно центриране от левия фланг на Милен Кикарин и със следващото докосване прати топката в мрежата за 4:0, с което оформи и крайния резултат в мача.