Байерн Мюнхен Борусия Дортмунд

Анчелоти започна с трофей! Байерн удари Борусия (Д) за Суперкупата на Германия

Отборът на Байерн Мюнхен се наложи над Борусия (Дортмунд) с резултат 2:0 в мача за Суперкупата на Германия, който се игра на "Сигнал Идуна Парк".

През първата част отборът на Борусия беше по-активният и пропусна доста положения. Осман Дембеле и Адриан Рамос изтърваха най-чистите възможности. За Байерн близо до попадение бе Видал, но той не успя да преодолее стража на Борусия, а при добавката не уцели вратата.

През втората част баварците бяха по-активният отбор и успяха да стигнат до попадение в 58-ата минута чрез Видал. В 79-ата Томас Мюлер реши всичко в двубоя с второ попадение.