България Люксембург

Феноменален гол на Тонев донесе успеха на България срещу Люксембург

Отборът на България се наложи над Люксмебург с резултат 4:3 в мач от първия кръг на Група А на квалификациите за Мондиал 2018 в Русия. Двубоят се игра пред няколко хиляди зрители на стадион "Васил Левски"

България успя да поведе в 16-ата минута след страхотен удар от около 25 метра на Димитър Рангелов. В 42-ата домакините можеха да удвоят преднината си, но ударът на Георги Миланов срещна гредата.

В 60-ата минута след груба грешка в защитата ни, бившият играч на ЦСКА Орелиен Жоаким се разписа и изравни резултата. Само 2 минути по-късно отново Жоаким направи обрата пълен след като се справи с Иван Иванов и преодоля Владо Стоянов.

В 65-ата минута Марселиньо изравни след центриране на Тонев и намеса на Попов. Кълбото стигна до играча на Лудогорец и той не сгреши.

В 79-ата минута Ивелин Попов изпълни един пряк свободен удар по страхотен начин и направи резултата 3:2.

В първата минута на продължението Бонер изравни, но Александър Тонев с феноменално попадение донесе успеха на България след две минути.

4:3 Тонев (92)

България: 12. Стоянов, 2. Попов, 3. Недялков, 5. Чорбаджийски, 15. Иванов, 17. Миланов, 21. Дяков (к), 11. Марселиньо, 7. Александров (55- 18. Ивайло Чочев), 10. Попов (84-9. Георги Божилов), 8. Рангелов
Селекционер: Ивайло Петев

Люксембург: 1. Жубер, 2. Шано, 4. Малже, 6. Филипс, 7. Жерсон, 8. Мартинс, 9. Да Мота, 10. Тил (58-20.Турпел), 17. Муч, 18. Жанс, 22. Йоаким
Селекционер: Люк Холц
Жълти картони: Недялков, Марселиньо, Мартинс, Малже
Съдия: Жедиминас Мажейка, Литва
Стадион: “Васил Левски”, София