Борусия Дортмунд Волфсбург

Дортмунд разгроми Волфсбург като гост

Борусия Дортмунд победи Волфсбург като гост с категоричното 1:5.

Гостите започнаха ударно двубоя и след само 16 минути игра вече водеха с 0:2. Рафаел Гереро откри в 4-та минута след рикошет, а Обамеянг вкара дежурния си гол 12 минути по-късно.

„Жълто-черните” чувствително намалиха темпото и логично домакините стигнаха до попадение. Дидави бе точен в 53-та минута след отлична акция на „вълците”. Това обаче събуди хората на Томас Тухел и те отговориха светкавично.

В 53-та минута Осама Дембеле върна двата гола разлика след чудесна контраатака, а 4 минути по-късно Обамеянг вкара втория си гол в мача след още една подобна акция. Лукас Пишчек бе точен в 73-та минута с глава след центриране от корнер.

След този успех Борусия излиза временно начело преди двубоя на Байерн в сряда вечер.