Сливнишки герой Пирин Гоце Делчев

Сливнишки герой взе дербито на югозапада, надви Пирин (Гоце Делчев)

Сливнишки герой победи в дербито на югозапада, тимът на Пирин (Гоце Делчев), а мача бе от 9 кръг на трета лига. Двубоя се игра на градският стадион в Сливница, пред около 400 зрители, включително агитка от двадесетина фена, пропътували разстоянието от южният ни град, за да подкрепят своите любимци. Рефер на двубоя бе елитният рефер Волен Чинков  а лайнсмени бяха Иво Боев и Ивайло Милков, всички от столицата.

Двубоя започна много динамично, със сблъсъци предимно в средата на терена. Сливничани опитаха да наложат домакински натиск, но колегите им от Пирин опонира успешно в началните минути на мача. Те и бяха първите които създадоха опасна голова ситуация в мача, след като при една контраатака Георги Калайджиев отправи страховит шут, който обаче стражът на Героя Мартин Минев изби с феноменален рефлекс.

В 23-та минута, след един перфектен пас на капитанът на Героя Ивайло Цветков-Пифа, полузащитникът Весислав Иванов пое на скорост, успя да елиминира опеката на двама от защитниците в зелено и с техничен удар прати топката до далечната греда за единственото попадение в мача 1-0.

Нещата за Пирин станаха много сложни, след като в 39-та минута, при един ъглов удар за гостите, топката бе избита и попадна в защитника на Героя Ангел Маджиров, който я изчисти от въздуха, но бе изритан от закъснелият в опита си да направи същото Радослав Анев, като ударът се яви без топка и с опасност за здравето на играча, за което Чинков му вдигна директен червен картон. Малко по-късно и треньорът Боздански бе пратен на трибуните.

В края на полувремето и двата отбора имаха по един шанс. Първо Пирин получи право да изпълни пряк свободен удар на двадесетина метра от вратата. зад топката застана Самокишев, но силният му удар се отклони в стената и бе неутрализиран. Минута по-късно отново Гайдаров бе по-бърз по фланга и центира в наказателното поле, там вратарят Юсев боксира, топката отиде в дебнещият за отбита топка защитник в оранжево Любомир Деспотов, той стреля от въздуха, но щутът му мина над вратата.

В 51-та минута бившият играч на ЦСКА и Миньор Пк, и настоящ нападател на Пирин надскочи всички при едно центриране, стреля с глава но топката бе избита.

В 64-та минута таранът на Героя Мариан Хаджиев се откъсна сам срещу вратаря, но не успя да отбележи.

В 69-та минута Кафтанов изведе в чиста позиция непокритият капитан на Героя Цветков до малкото наказателно поле, но той не прецени правилно топката, и вместо да я спре и вкара във вратата, би в движение и топката излезе в аут.

В 85-та минута се откри най-чистото положение за изравняване на гостите, когато след едно центриране в наказателното поле на домакините, Хазуров с глава би в долният десен ъгъл на вратата на Минев, но вратарят с невероятен плонж спаси.

След този мач Героя остава на третото място, а Пирин от четвърто слезе на 7-мо място.