Нефтохимик Пирин Благоевград

Нефтохимик с ценна победа срещу Пирин Бл

Нефтохимик Бургас победи Пирин Благоевград с 3:1 в мач от 13-я кръг от Първа лига.

През първата част бе лишена от интересни ситуации като единствената по-сериозна опасност се откри пред отбора на гостите, но Дани Младенов не успя да преодолее Янко Георгиев останал очи в очи с него.

След почивката домакините живнаха и вдигнаха оборотите. Това даде резултат и в 58-та минута Вълчанов откри резултата след индивидуален пробив и точен диагонале изстрел от границата на наказателното поле.

Само 2 минути по-късно „шейховете” можеха да удвоят преднината си, но Ранджелович не успя да стреля, останал сам срещу Костов. Той подаде назад към Хомей, чийто удар бе избит в корнер от стража на Пирин.

Огнянов центрира от корнера и сложи топката на главата на Ранджелович, който този път не сгреши и покачи на 2:0.

Радостта на домакините трая едва 3 минути след като в 64-та минута Златинов превърна центриране на Тасев в гол и върна „орлетата” в мача.

В 68-та минута Старокин получи втори жълт и съответно червен картон и допълнително затрудни съотборниците си в битката за нещо повече от почетна загуба в този мач.

В 90-та минута Мики Орачев бе съборен в наказателното поле от Тасев и главният съдия Тихомир Алексов посочи бялата точка. Костадин Хазуров застана зад топката и оформи крайното 3:1.