Сливнишки герой Германея

Сливнишки герой с девета поредна победа

Девета поредна победа в югозападната трета лига постигна лидерът в групата Сливнишки герой, надвивайки в  преобразеният тим на Германея (Сепарева баня) с 2-0 на собственият си стадион в град Сливница. Срещата бе от 16 кръг и бе ръководена от младият съдия Илия Тончев от София, с помощници Мартин Ангелов (който вдига флага в елитната ни първа лига) и Марин Бонев. Делегат на двубоя пък бе бившият международен съдия и настоящ съдийски шеф Кънчо Димитров.

Първата част бе ялова откъм интересни и голови ситуации, като домакините неочаквано не създадоха нищо смислено пред вратата на Евгени Спасов. От своя страна изживелият пълна промяна, в сравнение с миналият сезон, отбор от планинският ни град, стоеше прилично на терена,  на два пъти сътвориха две прилични контраатаки, довели до удари към вратара на Димитър Симеонов.

Най опасните положения бяха след няколко центирания и един пряк свободен удар, изпълнен от Ангел Маджиров, но изсипаната от него топка в наказателното поле бе изчистена. В 40-та минута той обаче получи шанс за поправка, и изпълни отново пряк свободен удар, почти от същото място както минути преди това. Този път роденият в Гоце Делчев защитник реши да изпълни своя специалитет и с уникално изпълнение прати топката над стената и в ъгъла на вратата на Спасов за 1-0.

В 54-та минута сливничани пропуснаха още едно сериозно положение, когато след изпълнение на пряк свободен удар, Любомир Деспотов свали топката на младият нападател Божидар Атанасов и той опита своя мерник със силен шут от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите отново успя да избие.

В 79-та минута резонно Сливнишки герой стогна до второ попадение, когато след центиране на Кафтанов отдясно, топката стигна до Александър Александров на задна греда,у той пое но с гръб към вратата, прехвърли топката зад гърба си към нахлуващият на скороск Красимир Георгиев и той от въздуха с воле простреля за втори път Спасов 2-0.

В самият край на полувремето резултата можеше да стани класически, когато след една контра на сливничани, Александров бе изведен сам срещу вратаря Спасов, стреля, но вратарят изби, топката се върна в краката на друг играч в оранжево Велизар попчен, но и неговия удар бе избит от вратаря, а така резултата се запази непроменен.