Борусия Дортмунд Легия Варшава

Борусия (Д) и Легия написаха история в Шампионската лига

Отборът на Борусия Дортмунд се наложи над Легия Варшава с резултат 8:4 в мач от Група F на Шампионската лига.

Двата отбора написаха история, след като вкараха цели 7 гола през първата част. Цели 5 попадения паднаха през първите 25 минути, което също е нов рекорд.

Прижович откри резултата в 10-ата минута, но Шинджи Кагава в 17-ата изравни. Само минута по-късно отново той направи резултата 2:1. Нури Сахин в 20-ата вкара за 3:1, а в 24-ата Прижовичвкара втори гол за гостите.

Осман Дембеле в 29-ата и Марко Ройс в 32-ата се разписаха за 5:2. Борусия е и първият отбор, който вкара 5 гола през първата част от 2015-та години, когато Байерн заби 5 попадения на Порто.

В 52-ата отново Рой вкара за 6:2, а Кучарчук в 57-ата вкара трети гол за гостите. Паслак в 81-ата направи резултата 7:3, а в 2 минути по-късно Николич вкара за 7:4. Ройс в 90-ата оформи крайния резултат.

Двата тима подобриха рекорда за най-резултатен двубой в турнира с 12-те попадения, които паднаха. През 2003-та Монако победи Депортиво с 8:3, но рекордът беше подобрен.

Борусия остава на първата позиция в групата с 13 точки, докато Легия е 4-ти с 1.