Етър Велико Търново Царско село

Етър удари и Царско село, вече гледа по-смело към Първа лига

Етър успя да надделее при визитата си на Царско село в среща от 14-ия кръг на Втора лига, която се игра в София.

"Болярите" имаха сериозни затруднения срещу своя противник, тъй като изпуснаха няколко добри шанса, но все пак победиха с 2:1.

Така отборът увеличи аванса си на върха в класирането и вече има 29 спечелени точки.

"Царете" пък са на крачка от зоната на изпадащите, след като тимът се намира в кошмарната серия от 5 поредни загуби.

Цветомир Тодоров даде аванс на търновци още в 7-ата минута, след като засече в мрежата топката след остро подаване на Николай Цветков.

В 19-ата минута обаче домакините изравниха чрез Милен Иванов след неразбирателство между Скерлев и вратаря Цанков.

Това обаче не пречупи гостите, които стигнаха до успеха след победен гол на Иван Петков в 70-ата минута на срещата.

До края резултатът остана непроменен, a в 92-ата минута търновци изпуснаха чисто положение и за трети гол, но Пепи Димитров нацели гредата.