Нефтохимик Ботев Пловдив

Нефтохимик задълбочи кризата в Ботев Пд

Нефтохимик победи Ботев Пловдив с категоричното 4:0 в мач от 18-ия кръг на Първа лига игран в Бургас на стадион „Лазур”.

Домакините започнаха с головете още в 13-та минута. Точен бе Любомир Божинов след отлично изпълнен пряк свободен удар. В 38-та минута Дюлгеров покачи на 2:0 след като с глава засече центриране от корнер.

Само 5 минути по-късно „шейховете” се възползваха от груба грешка в защита на Панов и Мариян Огнянов направи резултата класически.

Първата сериозна опасност през второто полувреме бе пред вратата на домакините. Тодор Неделев изведе Жоао Паоло  сам срещу Янко Георгиев, но стражът спаси. Само 3 минути по-късно груба грешка на Георги Георгиев за малко да доведе до 4-ти гол във вратата на „канарчетата”.

В 61-та минута, обаче това стана факт. Мариян Огнянов асистира на Венци Христов, който преодоля Георгиев за 4:0.

В 74-та минута Христов върна жеста към Огнянов, но последният не успя да преодолее стража на гостите. Така резултата остана непроменен до края на мача и Нефтохимик заслужено се поздрави с трите точки.