Атлетик Билбао Барселона

9 от Атлетик Билбао превърнаха „Сан Мамес” в непревземаема крепост за Барселона

Атлетик Билбао победи Барселона с 2:1 в първи 1/8-финален двубой между двата отбора от турнира за Купата на Краля.

Домакините разчитаха на дълбока преса още от самото начало на двубоя, а футболистите на Луис Енрике в типичен стил задържаха топката по-дълго време. Каталунците трудно доближаваха наказателното поле на баските и по показаното на терена си личеше, че пресата върши работа.

Тези усилия на играчите на Атлетик се материализираха в 25-та минута, когато Иниеста сбърка в средата на терена, а Адурис комбинира с Раул Гарсия, който сложи топката на главата на своя съотборник непосредствено пред гол линията. Опитният таран нямаше как да сбърка и откри резултата в срещата.

Само три минути по-късно гостите отново бяха хванати от пресата на баските и след като бе намерен елегантно с пета от Адурис, Иняки Уилиамс покачи на 2:0 с бомбен шут от около 15 метра.

До края на полувремето каталунците се опитаха да върнат едно попадение като към края на полувремето Неймар бе съборен в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.

Втората част започна по отличен начин за Барселона. В 53-та минута каталунците получиха възможността да изпълнят пряк свободен удар от изгодна позиция. Зад топката очаквано застана Лионел Меси. Ударът на аржентинеца бе избит в горната греда от стража на домакините и след това макар и с малко влезе във вратата.

В 74-та минута Раул Гарсия от отбора на домакините получи втори жълт картон за нарушение срещу Неймар и остави своя отбор с човек по-малко на терена до края на мача.

Последва масивен натиск на футболистите на Барселона и положенията пред вратата на домакините почнаха да се редуват едно след едно. В 80-та минута задачата на баските допълнително се усложни след като и Андер Итураспе получи втори жълт и съответно червен картон.

В последната минута от 3-минутното продължение гостите нацелиха и страничната греда при разбъркване в наказателното поле след изпълнение на корнер. В крайна сметка домакините оцеляха и се поздравиха с успеха.