Манчестър Юнайтед Сент Етиен

Златан обезсмисли реванша на Юнайтед срещу френските си абонати

Манчестър Юнайтед победи Сент Етиен с 3:0 в първи 1/16-финален двубой между двата отбора в турнира Лига Европа.

Юнайтед излезе напред в резултата в 15-та минута, когато Златан Ибрахимович спечели пряк свободен удар на около 20 метра от вратата. Шведът сам се зае с изпълнението на статичното положение. Ударът му мина през краката на футболист на Сент Етиен и успя да се едвам да премине гол линията.

Гостите имаха не малко положения за гол, но много от тях не намериха целта, а останалите бяха спасени от Ромеро. Въпреки преднината си домакините не успяха напълно да доминират своя противник и особено в края на първата част отстъпиха инициативата.

През втората част „червените дяволи” потърсиха втори гол в своя полза с офанзивна смяна още на почивката – Лингард замени Фелайни. Това даде резултат и отново Златан Ибрахимович бе точен в 75-та минута след чудесен индивидуален пробив на резервата в този мач Маркъс Рашфорд.

В 87-та минута Ибрахимович получи топката в накателното поле отново от Рашфорд и успя да спечели дузпа за своя отбор. Естествено шведът сам застана зад топката, оформяйки своя хеттрик в мача срещу безспорно най-удобния му съперник от френското първенство. Така той вече има 17 гола в 14 мача срещу този опонент.