Балкан с класика в местното дерби с Чавдар

Отбора на Балкан 1929 прие и победи с 3:0 отбора на Чавдар Етрополе на своя стадион  в Ботевград. Това беше първото домакинство за отбора на Балкан след зимната пауза.

Момчетата ръководени от Иван Редовски през цялото време бяха по-добрият обор на терена. Още в първите минути на мача Цветелин Цаковски се възползва от грешка на етрополската защита и откри резултата. В средата на първата част гостите останаха с човек по-малко, като за много грубо нарушение директен червен картон получи Виктор Пенчев. Балкан продължи да атакува и само късмет и шанса пред гола запази до края на полувремето крехката преднина.

През втората част пропуските пред вратата на Етрополе валяха една след друга. Ивайло Златев след хубава странична ножица дори нацели страничния стълб. Все пак малко преди края Иван Мишев вкара втори гол и внесе спокойствие в редиците на Балкан. В даденото продължение Цветелин Цаковски направи резултата класически.