Байерн Мюнхен Хофенхайм

Хофенхайм с историческа първа победа срещу Байерн

Байерн Мюнхен допусна изненадващо поражение като гост на Хофенхайм с 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Крамарич в 21-та минута.

Домакините бяха по-добрият отбор през първата част и на няколко пъти бяха близо и до втори гол. През втората половина баварците вдигнаха темпото и започнаха да диктуват събитията на терена. Пробуждането на шампионите обаче не даде резултат и добре организираната защита на Хофенхайм удържа. Така гостите от Мюнхен допуснаха втора загуба в шампионата за сезона, а домакините се поздравиха с първия си успех в историята срещу именития си съперник.

Въпреки загубата Байерн продължава да е на първа позиция с 13 точки преднина пред втория Ред Бул, който играе утре.