Наполи Ювентус

Игуаин прободе Неапол в сърцето и класира Юве на финал

Наполи победи Ювентус с 3:2, но "бианконерите" се класираха на финал за Купата на Италия с общ резултат 4:5.

Гостите от Торино нанесоха първия удар в мача. В 32-та минута Гонзало Игуаин откри резултата с удар по земя от около 25 метра, който хвана неподготвен Рейна. Юве бе по-близо до гола през първата част като основната причина за това бе изключително колебливата игра в защита на Кирикеш.

Домакините обаче се върнаха в мача само 8 минути след подновяването на играта. Точен за неаполитанци бе техният капитан Марек Хамшик с прецизен изстрел от границата на наказателното поле. Попадението видимо даде импулс в играта им, но той бе набързо попарен от втори гол на бившия любимец на местната публика – Гонзало Игуаин. Аржентинецът бе намерен непокрит в наказателното поле от Куадрадо и от близко разстояние не остави шансове на Рейна в 59-та минута.

Влезлият като резерва Дрис Мертенс върна равенството в резултата само 2 минути по-късно. Бързоногият белгиец се възползва от груба грешка на стража на гостите в този мач Нето и на празна врата не сгреши.

Лоренцо Инсиние направи обрата пълен в 67-та минута и върна надеждите на Наполи за нещо повече от престижен резултат в мача. До края на срещата Наполи даде всичко от себе си в търсене на попадения. Това за тяхно съжаление така и не се случи и Юве си осигури място на финала срещу Лацио.