ФК Марица Пловдив Елхово

Марица не прояви милост към Елхово, стигна до разгромна победа като гост (ВИДЕО)

Отборът на “Марица” победи с 0:4 при гостуването си на ОФК “Елхово” в мач от 27-ми кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група.

Двубоят се игра в съботния следобед на стадион “Стефан Караджа” в град Елхово. “Жълто-сините” бяха по-добрия тим през целия мач и съвсем заслужено се поздравиха с успех.

Домакините, които са последни във временното класиране почти нямаха шансове за гол.Иван Гендов откри резултата в полза на “Марица”, а Самер Алхусейн удвои. Голмайсторът на отбора до момента Венцислав Гюзелев оформи крайния резултат с два гола, вторият от които през второто полувреме.

Още в 4-та минута, при атака отдясно, последва центриране по земя. Рангел Игнатов стреля, но топката се отби в гредата.

Иван Гендов беше на точното място и вкара отбитата топка за 1:0. В 13-та минута, след добро центриране, отлично пласиралия се на задна греда Самер Алхусейн удвои. В самия край на първата част - в 44-та минута, Венцислав Гюзелев направи резултата класически с хубав далечен удар.  Преди почивката, общо два пъти страничният стълб също бе помощник на вратаря на ОФК “Елхово” Йоргов - по веднъж Борислав Караматев и Рангел Игнатов бяха близо до гола.

И през втората част “Марица” имаше тотално превъзходство. В 66-та минута отново Венцислав Гюзелев отбеляза за 0:4, след добро центриране на Димитър Хубинов. Футболистите на “Марица” имаха още доста шансове за гол през целия мач, но отбелязаха 4 гола.След победата “Марица” продължава да заема втората позиция в класирането с 60 точки, на шест от лидера “Загорец”. Новозагорци спечелиха с 1:3 като гост на “Атлетик” (Куклен). Трети и четвърти са ОФК “Карнобат” с 56 и “Розова долина” с 55. ОФК “Елхово” остава последен с 15 точки и само теоретични шансове за оставане в групата.

В следващия кръг, в сряда, 26-ти април, “Марица” посреща съставът на “Миньор” (Раднево), който е сериозно застрашен от изпадане, въпреки че през пролетта тимът е сериозно обновен и показва добри резултати.

“Марица”:  Илия Николов - капитан, Алил Кардашев (Димитър Хубинов 45’), Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Даниел Спасов, Георги Арабаджиев, Венцислав Гюзелев, Борислав Караматев, Рангел Игнатов, Иван Гендов (Христо Янчев 60’), Димитър Юруков (Красимир Иванов 70’). Старши треньор: Стоян Димитров