Струмска слава Септември (Симитли)

Струмска слава с поредна крачка към Втора лига, Септември Симитли си върна второто място

Струмска слава уверено върви към класиране в професионалния футбол, след като спечели трудната си визита на Рилски спортист с 2:1.

Самоковлии успяха да се опънат сериозни на лидера в класирането, но все пак силите им стигнаха само за едно почетно попадение.

Мачът бе от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига в която радомирци гостуваха.

В 3-ата минута Струмска слава поведе след гол на Стоян Георгиев. Той изскочи от дъбочина сам срещу вратаря и след това го прехвърли, за да даде аванс на гостите. Асистенцията за попадението бе на Сашко Аспарухов, който го изведе с прекрасно подаване.

В 56-ата минута след пробив на Кристиян Евлогиев топката бе центрирана на каптиана Зюмбулев, който от малкия пеналт удвои аванса на тима си.

Двадесет минути преди края домакините стигнаха до почетен гол, но силите им не стигнаха за нищо повече.

След този успех тимът от Радомир продължава да бъде лидер с актив от 65 точки, като тимът има 8 точки пред Септември Симитли и 7 пред Миньор Перник, който се издъни срещу Германея Сапарева Баня днес и врътна само реми 1:1.

Междувременно пък Септември Симитли разби с 5:0 Свобода Пещера.

По два гола за отбора вкараха Гущеров и Боби Хазуров, а освен това се стигна и до автогол.