Ювентус Лацио

Ювентус влезе в историята с трета поредна Купа на Италия

Ювентус победи Лацио с 2:0 във финала за Купата на Италия и по този начин се превърна в първия отбор в историята на италианския футбол, който успява да спечели отличието в три поредни години.

„Бианконерите” изковаха успеха си през първото полувреме, когато напълно превъзхождаха своя съперник. Дани Алвеш откри резултата в 12-та минута. Той засече от въздуха центриране на сънародника си Алекс Сандро и направи безпомощен стража на лациалите.

В 25-та минута „старата госпожа” нанесе втория си удар. Отново бранител бе точен за шампионите. Този път Леонардо Бонучи се възползва от колективна грешка в отбраната и отклони с крак центриране от корнер на Алекс Сандро в мрежата.

До края на първите 45 минути Юве можеше да води и по-убедително, но Гонзало Игуаин пропусна няколко страхотни възможности за гол.

През втората част Ювентус намали темпото и това даде възможност на Лацио да натисне своя съперник. Имобиле, Кейта и Баста бяха близо до гола на няколко пъти, но чудесни изяви на Нето запазиха вратата на Юве суха. Вратарят на римляните – Томаш Стракоша също на няколко пъти се намеси убедително за да попречи резултата да набъбне.