Германия Чили

Германия триумфира с Купата на конфедерациите!

Отборът на Германия се наложи над Чили с резултат 1:0 и триумфира с Купата на конфедерациите. Германия печели този трофей за първи път в историята си!

Съперниците бяха в една група, като завършиха наравно - 1:1. На полуфиналите чилийците елиминираха след дузпи Португалия, а Германия не срещна проблеми с Мексико.

Отборът на Чили започна изключително силно и пресираше своя съперник, но не успя да се възползва от положенията си.

В 20-ата минута обаче немския тим се възползва от груба грешка в защитата на Чили и реализира чрез Щиндъл за 1:0.

През втората част двубоят доста се изнерви и съдията показа няколко жълти картона. В края на сблъсъка тимът на Чили пропусна няколко чисти положения и не успя да изравни.

ЧИЛИ - ГЕРМАНИЯ 0:1