Ботев Враца ФК Марица 2014 - Пловдив

Ботев (Враца) надви Марица с 2:1, но пропусна куп положения за още няколко гола

Ботев (Враца) надви Марица с 2:1 на своя стадион "Христо Ботев" в среща от първия кръг на Втора лига.

Домакините за разлика от контролите в които постоянно губеха показаха много добър футбол и като нищо можеха да стигнат до още голове.

За домакините дебютираха доста нови попълнения, като сред тях бе и централният бранител на Левски Деян Иванов, който изигра много силен мач и не само, че спаси тима си от чист гол в една ситуации, но можеше дори и да се разпише.

В 59-ата минута Караматев игра с ръка в пеналта и съдията даде дузпа за домакините, която бе реализирана от опитния Фиданин.

В 76-ата минута Иво Михайлов получи много хубав пас в пеналта и с точен удар матира гостите и уби всякаква интрига в мача.

Все пак пловдивчани стигнаха до почетен гол в 91-ата минута, когато Димитър Юруков с глава реализира хубаво подаване на Рангел Игнатов.

Старши треньорът на Ботев Сашо Ангелов стартира с: Ивайло Василев, Александър Александров, Атанас Димитров, Атанас Фиданин, Деян Иванов, Емил Стоев, капитанът Ивайло Михайлов, Иво Харизанов, Илия Карапетров, Кристиян Григоров и Спас Георгиев /57 Борислав Борисов/.

Наставникът на Марица Стойчо Драмов пусна като титуляри: капитанът Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Христо Стамов, Джунейт Яшар, Венцислав Гюзелев /66 Самер Мохамед/, Димитър Юруков, Петър Чалъков, Борислав Караматев /71 Светослав Читаков/ и Николай Колев /79 Рангел Игнатов/.