Ботев Пловдив Маритимо

Жалко! Маритимо надви Ботев и елиминира "каначетата" от Лига Европа

Ботев Пловдив отпадна от Лига Европа, след като загуби гостуването си на португалския Маритимо с 0:2 в среща-реванш от третия квалификационен кръг на втория по сила европейски турнир.

Така с общ резултат 2:0 португалците се класираха за плейофния кръг.

Големият удар за "канарчетата" бе липсата на звездата на тима Тодор Неделев, който така и не успя да се възстанови навреме от контузията, която го мъчи.

Иберийците поведоха още в 34-ата минута след попадение на Пиньо за когото бе свирена малко спорна дузпа, която в крайна сметка бе реализирана от самия него.

В самия край на плувремето "канарчетата" имаха шанс да изравнят, но удар на Генев премина много близо покрай вратата.

Четири минути след почивката Валенте остана сам срещу вратаря и в крайна сметка не сгреши и преодоля Чворович.

До самия край на срещата "канарчетата" направиха всичко по силите си да стигнат поне до почетно попадение, но без успех.