Ливърпул Хофенхайм

Ливърпул с един крак в групите на ШЛ след успех като гост на Хофенхайм

Ливърпул победи като гост Хофенхайм с 1:2 в първи плейоф за влизане в групите на Шампионска Лига.

Домакините започнаха срещата много настървено и още в 12-та минута получиха отлична възможност да открият резултата, но Крамарич пропусна дузпа след изключително слабо изпълнение спасено от Миньоле.

Мърсисайдци показаха типичните си пропуски в отбрана, но немците така и не успяха да се възползват от тях. На свой ред „червените” постепенно поеха контрола и опасностите пред вратата на Бауман не закъсняха. Така се стигна до 35-минута, в която 18-годишният бранител на Ливърпул Александър-Арнолд изведе своя отбор напред в резултата след отлично изпълнен пряк свободен удар. Хофенхайм нямаше да се даде без бой, но този път гредата им попречи да стигнат до попадение, малко преди края на първата част.

През второто полувреме немците не изглеждаха толкова опасни в предни позиции, а играчите на Ливърпул контролираха случващото се на терена. Основен дразнител за отбраната на Хофенхайм бе Мане.

Влезлият като резерва през втората част – Джеймс Милнър бе този, който донесе втория гол в мача. Опитът за центриране на англичанина рикошира в Нордвайт и направи Бауман безпомощен в 74-та минута.

Домакините отказаха да се предадат и след още няколко пропуска стигнаха до почетно попадение. Негов автор бе Марк Ут в 88-та минута, който по отличен начин овладя дълъг пас на Нордвайт и с отличен диагонален шут направи Миньоле безпомощен.

В добавеното време Хюбнер можеше да донесе равенството на своя отбор, но ударът му с глава от чиста позиция мина над напречната греда.