Байерн Мюнхен Байер Леверкузен

Байерн тръгна по шампионски, надви Леверкузен на "Алианц Арена

Байерн Мюнхен постигна домакинска победа с 3:1 над Леверкузен в среща от първия кръг на Бундеслигата.

Именно с този мач бе открит новия сезон 2017/2018 на германското първенство.

Въпреки многото кадрови проблеми, баварците успяха да постигнат до сравнително лесна победа.

Играта на гостите обаче на моменти бе доста добра и определено заслужаваха нещо повече, но липсваше каквато и да било ефективност.

Още в 9-ата минута Зюле откри резултата, а десет по-късно друго ново попълнение също се разписа - Толисо.

Първият реализира след центриране на Руди от фаул, а вторият - след подаване на Видал, като и двамата реализираха с глава.

Левандовски бе точен от дузпа в 52-ата минута, а в 65-ата Мехмеди вкара почетен гол за гостите след фантастичен удар.

Така шампионът тръгна по шампионски и завоюва важни три точки.