Ливърпул Хофенхайм

Ливърпул не пощади Хофе и влезе в групите на Шампионската лига

Ливърпул бързо успя да довърши германския Хофенхайм, след като постигна успех с 4:2 на своя 'Анфийлд' и така се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

След домакинския успех "червените" успяха да елиминират своя немски противник след общ резултат от двата мача 6:3.

Доста интересно е да се отбележи, че мениджърът на "мърсисайдци" Юрген Клоп заложи на абсолютно същия стартов състав с който излезе тима в предходния мач на германска земя.

Съвсем резонно една от големите звезди на англичаните Фелипе Коутиньо дори не попадна в групата.

Причината за това е ясна - той е пред трансфер в испанския колос Барселона.

Домакините в този случай успяха да довършат своя противник и да убият всякаква интрига само в рамките на началните 20 минути.

Емре Джан откри в 10-ата минута, след като бе намерен триково с пета от Мане и с много мощен удар от наказателното поле простреля Бауман.

Само осем минути след това новото попълнение Салах удвои аванса на своите.

Вайналдум нацели страничната греда с хубав удар и топката попадна право в краката на египетския национал, който от близка дистанция не сгреши.

В 21-ата минута Джан вкара втория си гол в мача и направи преднината на домакините класическа.

Фирмино успя да го намери на далечната греда и той успя да вкара в опразнения ъгъл.

Гостите все пак намалиха в 28-ата минута чрез Ут, след като с хубав удар по земя намери далечния ъгъл на Миньоле.

До почивката нямаше повече голове, а и в началните минути на второто полувреме - също, макар че домакините създадоха още положения.

Фирмино обаче покачи на 4:1 в 63-ата минута. Хендерсън го изведе сам срещу вратаря и бразилецът не сгреши.

Силите на гостите стигнаха за още един гол, който бе дело на Вагнер в 79-ата минута.

ЛИВЪРПУЛ - ХОФЕНХАЙМ 4:2