Байерн Мюнхен Волфсбург

Байерн се издъни на Алианц Арена срещу Волфсбург

Байерн Мюнхен пропиля два гола аванс и завърши 2:2 срещу Волфсбург във 6-ия кръг от Бундеслигата.

Двубоят започна с тотална доминация на домакините през първата част. Те владееха повече топката и бе проблеми преминаваха с нея в противниковата половина. Защитата на гостите беше добре организирана и сериозните положения не бяха много. В 33-та минута Левандовски бе повален в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият пое отговорността и не сгреши, извеждайки своя отбор напред в резултата.

Ариен Робен покачи на 2:0 в 42-та минута след асистенция на Рафиня.

Комфортната преднина като, че ли отпусна баварците и през втората част играчите на Волфсбург поеха инициативата. Това даде резултат и в 57-та минута Максимилиан Арнолд реализира от пряк свободен удар след груба грешка на Свен Улрайх. Това попадение окрили гостите и само 7 минути преди края на мача Даниел Дидави шокира всички на Алианц Арена, изравнявайки резултата след прецизен удар с глава.

Така Волфсбург спечели едва втората си точка в историята като гост на Байерн в Бундеслигата, а баварците остават втори след Борусия Дортмунд с 13 точки и мач повече.