Тотнъм Уест Хем

Тотнъм потрепери, но взе дербито на Лондон срещу Уест Хем

Тотнъм победи Уест Хем с 3:2 в първия мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Символичните гости излязоха напред в резултата в 34-та минута благодарение на Хари Кейн, който с глава се възползва от отлично центриране на Деле Али. Само четири минути по-късно „шпорите” реализираха второто си попадение в мача като отново точен бе Кейн. Английският национал се възползва от избита от вратаря топка и на празна врата увеличи аванса на своя отбор.

В 60-та минута Кристиан Ериксен направи резултата класически с прецизен изстрел от около 16 метра. Преднината отпусна хората на Маурисио Почетино и „чуковете” се възползваха. В 65-та минута Чичарито бе оставен сам на задна греда при центриране от корнер и след докосване от Фонте, намали на 1:3.

Пет минути по-късно „шпорите” останаха с човек по-малко след като Серж Орие получи втори жълт и съответно червен картон.

Три минути преди края на мача Уест Хем върна още едно попадение. Този път Кояте бе точен с глава, възползвайки се от центриране на Масуаку. Този гол обаче дойде прекалено късно за домакините и те така и не успяха да се доберат поне до точката.