Децата на Арсенал разбиха БАТЕ

Арсенал продължава със силното си представяне напоследък, след като постигна успех с 4:2 при визитата си на беларуския БАТЕ Борисов в среща от Група Н на Лига Европа.

След успеха си "топчиите" са с пълен актив от 6 пункта след двата изиграни мача и са лидери в групата, докато техният противник от бившата съветска република заема 3-ото място с актив от точка.

В този мач Арсен Венгер даде шанс на доста резерви, но като цяло те оправдаха доверието му. Сред титулярите бе и Джак Уилшър.

Уолкът наниза два гола за лондончани в 9-ата и 22-ата минути, а Холдинг направи преднината на "артилеристите" класическа с попадение в 25-ата минута.

Беларусите обаче успяха да върнат един гол чрез Иванич в 28-ата минута, а в 49-ата минута Жиру върна аванса от три гола на гостите, след като бе точен от дузпа.

До самия край домакините стигнаха и до още едно попадение чрез Гордейчик в 67-ата минута и така бе оформен крайния резултат в срещата.