Марибор Ливърпул

Лавина от голове затрупа Марибор

Ливърпул размаза Марибор със 7:0 като гост в трети мач от груповата фаза на Шампионска Лига.

Гостите започнаха вихрено двубоя и още в 4-та минута вече водеха в резултата. Мохамед Салах проби в наказателното поле по дясното крило и с прецизен пас намери Роберто Фирмино за 1:0. По-малко от 10 минути след това отново след пробив по десния фланг този път на Джеймс Милнър, Филипе Коутиньо покачи на 2:0.

Фирмино върна услугата на Салах в 19-та минута и „червените” вече водеха с 3:0. В 40-та минута отново египтянинът бе точен след асистенция на Морено и така резултатът на полувремето стана 4:0 за гостите.

Головата стихия не пожали домакините и през втората част. В 54-та минута Фирмино вкара втория си гол в мача. Бразилецът отклони с глава центриране на Коутиньо от фаул за 5:0.

След леко затишие влезлите като резерви Даниел Стъридж и Окслейд-Чембърлейн комбинираха отлично и последния вкара дебютния си гол за Ливърпул в 86-та минута. Четири след това Александър-Арнолд оформи крайното 7:0 с гол от около 25 метра.