Кариана (Ерден) Павликени

Кариана смачка Павликени за Купата на АФЛ, Каптиев блесна с два гола за ерденчани

Областният първенец на Видин Партизани изхвърли третодивизионния Трявна от турнира за купата на АФЛ. В Макреш домакините спечелиха с 2:1. Гостите поведоха с гол от пряк свободен удар, но до почивката Георги Илиев от дузпа възстанови равенството. С попадение на Чавдар Тодоров през втората част Партизани продължава в следващия кръг. На 8 ноември от 14 ч. на неутрален терен тимът ще мери сили с Пещера.

Първа Атомна отпадна от турнира, след като отстъпи с 0:1 именно на тима от Галата, който участва в областната „А“ група на Ловешко. Наставникът на козлодуйчани Николай Нинов даде шанс за изява на момчета, които по-рядко намират място в титулярния състав.

„Почти нищо не се е променило в Галата в сравнение с 90-те години на миналия век, когато и елитните отбори с притеснение гостуваха там. Обстановката стресира и съдиите, нямаше как, а и смисъл да противодействаме на твърдата игра на домакините. За нас приоритет е първенството в Трета лига“, заяви Нинов.

В Тетевен лидерът в Северозападната Трета лига Кариана елиминира Павликени след 6:0. Тони Валентинов-Макарата откри головата фиеста на стадиона в балканското градче. Последваха по 2 попадения на Румен Рангелов и Владимир Каптиев и едно на Иван Тодоров. Те и съотборниците им успяха да зарадват шефа си Милан Йосифов, който изгледа мача. Следващият съперник на ерденчани е Спартак /Плевен/.