Ботев (Ихтиман) Сливнишки герой

Сливнишки герой помля Ботев пред очите на Мирослав Илич

Истински разгром нанесе Сливнишки герой над гостуващият тим на Ботев (Ихтиман), вкарвайки им 6 безответни гола в двубой от 13 кръг на ЮЗ Трета лига. Срещата се игра на градският стадион в Сливница и бе изгледн от сръбската фолк икона Мирослав Илич, който специално гостува на своя приятел - главният мениджър на Сливнишки герой Венцислав Рангелов.

В състава на гостите бяха привлекли няколко класни играчи в последните дни, с цел да се измъкнат от незавидното място в дъното на таблицата. Така в стартовият лист можеше да се видят бившите играчи на Локомотив Сф, спечелили бронзовите мадали преди три години Мартин Димитров, Васил Велев и Дарко Савич, игралият за Литекс, Локо Пд и Ботев Вр Анатоли Тодоров, Владимир Бахъров и др.

Двубоя започна на много високи обороти и още в 10-та минута домакините имаха шанс за попадение, след като изпълниха пряк свободен удар, топката рикушира и бе засечена от Кузовски, но излезе в аут.

В 15 минута Героя откри резултата, когато бързоногото крило Ничо Ничев се пребори за една безнадеждна топка вдясно по атаката и подаде на Красимир Георгиев, който пое и с премерен шут откри 1-0.

В 21-та минута гостите сътвориха хубава контра, при която Гурков центира в наказаталното поле и там Анатоли Тодоров стреля с красива странична ножица, но топката премина над вратата.

В 33-та минута Героя направи отлична атака, при която Ничев се откъсна по фланга, подаде на Красимир Георгиев а той центира къв Стефан Аличков който стреля от воле, но топката премина до гредата.

Втората част започна с още по масиран натиск на домакините и в 56-та минута Ничев прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради съмнителна засада. Все пак 2 минути по-късно отново Ничев бе във фокуса на събитията, като в една много бърза атака изведе Георги Василев сам срещу вратаря и той бе безпогрешен 2-0.

В 62-та минута Ничев направи своята трета асистенция в мача, давайки прецизен пас за Красимир Георгиев и той направи резултата класически с второто си попадение в мача 3-0.

Последните минути на мача пък бяха едни от най-запомнящите се в последните години, като Героя за пет минути вкара три гола. първо в 85-та минута след многоходова комбинация Стефан Аличков прати топката за четвърти път в мрежата на Тони Марков.

В 89-та минута Кафтанов проби по фланга и с перфектно центиране намери в наказателното поле Йордан Попов и той с летящ плонж с глава направи 5-0.Пълният разгром дойде с още едно невероятно изпълнение, след като Петров излезе сам срещу вратаря и с елегантен прехвърлящ удар оформи крайното 6-0.