ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 би Чавдар с 2:1, играе регионален финал с Миньор

ЦСКА спечели трудно, но заслужено регионалния полуфинал в турнира за Купата на аматьорската лига. „Червените“ прекършиха 2:1 на стадиона в Герман симпатичния тим на Чавдар Етрополе.

На 15 ноември ЦСКА и Миньор ще определят победителя в Югозападната зона в битка на неутрален терен. Перничани се справиха също днес 2:0 срещу Вихрен в Кюстендил.

Чавдар излезе с повечето титуляри, които загубиха от армейците 0:3 за първенство преди броени дни. Валентин Илиев пък пусна доста експериментален състав.

Това е и причината преди почивката да няма положения. Ще се запомни удар в гредата на Николай Николов- Джакстера, юноша на ЦСКА.

Това накара на почивката Вальо Илиев да пусне спешно Андон Гущеров и Николай Хаджиниколов. Ефектът беше моментален.

След няколко опасности ЦСКА откри в 60-ата минута при поредното центриране. Хаджи вдигна от корнер и Тони Стоичков отбеляза фирмен гол с глава.

Само 180 секунди по-късно Чавдар изравни след много хубава атака. Михаил Михайлов и  Николай Ботев, други юноши на ЦСКА, комбинираха отлично и изведоха Пенчев. Той стреля точно до гредата за 1:1.

„Червените“ хвърлиха в игра и Емил Гъргоров. Неизбежното се случи в 76-ата минута, когато Калоян Стоянов засече от въздуха красиво топката за 2:1.

До край Гущеров и отново Стоянов пропуснаха да нокаутират гостите от Етрополе с трети гол.

Припомняме, победителите в четирите зони играят полуфинали напролет. Финалът също е на неутрален терен.