Ливърпул Марибор

Ливърпул видя сметката на Марибор и на "Анфийлд", Милнър пропиля дузпа

Ливърпул успя да постигне много важна домакинска победа с 3:0 над словенския Марибор в среща от Група "Е" на Шампионската лига.

След успеха си отборът на Юрген Клоп е лидер в класирането с актив от 8 спечелени точки, като има точка повече пред втория Севиля и три повече пред третия Спартак (Москва).

Салах даде аванс на "червените" в 49-ата минута, след като отклони от няколко метра прекрасно центриране на Александър-Арнолд и прати топката във вратата.

В 53-ата минута Милнър можеше да удвои от дузпа, но в крайна сметка ударът му бе доста нескопосан и бе избит от противниковия страж.

Всичко обаче приключи за гостите в 64-ата минута, когато Милнър се реваншира за пропуска с феноменално подаване към Джан, който с мощен удар от границата на наказателното поле не сгреши.

Стъридж оформи крайното 3:0 в 90-ата минута.