Григор Димитров е №1! Българинът пречупи Гофен и триумфира в Лондон

Григор Димитров успя да триумфира във финалния турнир на ATP в Лондон след победа над Давид Гофен със 7:5, 4:6, , което се превърна в най-голямата титла в кариерата му досега, след като по-рано през сезона грабна първи трофей от категорията "Мастърс", триумфирайки в Синсинати.

Двамата финалисти се срещнаха за втори път в рамките на седмица. В груповата фаза Димитров разби Гофен с 6:0, 6:2.

Българинът допусна пробив още в първия гейм, но веднага във втория успя да изравни белгийския си съперник. В следващия гейм Димитров отново допусна пробив, като Гофен затвърди преднината си и направи резултата 3:1. Гришо взе следващия гейм и намали за 3:2, но и Гофен не сгреши при сервис гейма си - 4:2. Последваха два много силни гейма за Гришо и той успя да изравни - 4:4.

Двамата си разделиха по един гейм за - 5:5, а Гришо не сгреши за 6:5. Българинът направи стрехотен следващ гейм и спечели сета със 7:5!

Двамата топ тенесисти си разделиха по един гейм в началото на втория сет - 1:1. Гришо не сгреши за 2:1, но и Гофен спечели сервис гейма си - 2:2. Григор беше безапелационен в 5-тия гейм и направи резултата 3:2. Последва много труден гейм за Гофен, но белгиецът все пак успя да го спечели за 3:3. В 7-ия гейм Гофен успя да пробие за 4:3.

Димитров спечели изключително трудно първия гейм в решаващия сет, но Гофен веднага отговори за 1:1. Българинът не сгреши при трети гейм - 2:1, но ситуацията се повтори и при сервис гейма на Гофен - 2:2. След гейм на нула Гришо поведе с 3:2, а в следващия гейм проби за 4:2. Безапелационен Григор затвори пробива си - 5:2, а следващия гейм Гофен спаси 3 мачбола, но успя да спечели за 5:3. В следващия гейм Гришо не сгреши и спечели мача!!!