Лестър Тотнъм

Лестър нанесе тежък удар по амбициите на Тотнъм

Лестър Сити победи Тотнъм с 2:1 в мач от междинния 14-ти кръг на Висшата лига. „Лисиците” вкараха и двете си попадения в мача през първата част. В 13-та минута Джейми Варди изведе своя отбор напред с великолепен прехвърлящ удар от движение. В самия край на полувремето Риад Марез напомни за силните си изяви от шампионския сезон на Лестър и с прекрасен диагонален изстрел покачи на 2:0.

Тотнъм хвърли всички сили в предни позиции през втората част и появилият се като резерва за първи път през този сезон Ерик Ламела асистира на Хари Кейн в 79-та минута за 2:1. Времето обаче не бе на страната на „шпорите” и те така и не успяха да стигнат поне до точката в срещата.