Челси Борнемут

Челси надделя над Борнемут след късна драма в 1/4-финален мач за Купата на Лигата

Челси победи изключително драматично Борнемут с 2:1 в среща от четвъртфиналната фаза за Купата на лигата.

"Сините" от Лондон получиха изравнителен гол в последните минути на двубоя, но стигнаха до победно попадение, което ги измъкна от евентуални продължения. Челси поведе с гол на Вилиан в 13-та минута. Бразилецът получи успореден на вратата пас  и реализира от лесна позиция, за да завърши красивата атака.

Последваха силни минути за шампиона, който доминираше в срещата, но допусна отпускане в края. Дан Гослинг изравни след красив изстрел от границата на наказателното поле.

Тaка се стигна до 92-та минута, когато Челси направи бърза атака след изпълнението на центъра и Еден Азар подаде към Алваро Мората с пета. Испанецът не сгреши сам срещу вратаря. Защитата на "черешките" тотално проспа ситуацията.

Снимка: Reuters