Милан Фиорентина

Милан най-после взе глътка въздух, докопа се до реми с Фиорентина във Флоренция

Съперникът на Лудогорец в елиминациите на Лига Европа - Милан прекъсна серия от две поредни загуби в Италия и взе първа точка в шампиона от 13 декември насам.

"Росонерите" се добраха от точка при гостуването си на Фиорентина - 1:1, като успяха да изравнят само три минути, след като синът на треньора на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне - Джовани откри резултата. Резервата Хакан Чалханоглу възстанови равенството, получавайки топката на метър-два от вратата.

Статистиката показа по-слабо първо полувреме за Милан (1:7 удари към вратата) и по-равностойна втора част. Фиорентина и Милан са съседи в класирането (8 и 9 място), като "виолетовите" са с две точки аванс.