Американски квалификант измъчи неистово Григор Димитров в 5-сетов трилър

Григор Димитров продължава в третия кръг на откритото първенство на Австралия след като успя да победи Макензи МакДоналд в пет сета - в отделните части 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6.

Българинът не започна особено убедително мача и загуби още второто си подаване при това на нула. До края на сета той така и не успя да напипа ритъма на игра и пропусна и двете възможности да върне пробива. Заслужено №186 в света спечели първия сет със 6:4.

Във втората част обаче, като че ли всичко се нормализира и Гришо успя два пъти да пробие своя съперник, за да затвори сета на 2. Трудностите съвсем не останаха зад гърба на Димитров. В третия сет двамата се вкопчиха в истинска битка. При 2:2 МакДоналд проби хасковлията, но след това Димитров успя да върне пробива, въпреки че изоставаше с 40:0. Последва нов инфарктен гейм, при който българинът отново допусна изоставане с 0:40, но и този път успя да спечели. При 5:4 в полза на нашенеца, американецът се пропука при свои сервис и Григор спечели частта със 6:4.

Четвъртият сет се оказа най-слабият в мача за Димитров. Играта му тотално рухна и МакДоналд спечели с 6:0 само за 19 минути.

Така мачът влезе в решителен пети сет. В него битката се задълбочи като и двамата сервираха безгрешно до 7:6 в полза на Димитров. След някои феноменални отигравания в 14-ия гейм българинът успя да стигне до крайния успех.

В следващия кръг Григор ще се изправи срещу Андрей Рубльов.