Григор Димитров е на 1/8-финал в Австралия след сладък реванш срещу Рубльов

Григор Димитров се класира на 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия за втора поредна година след като победи с 3:1 сета руснака Андрей Рубльов - в отделните части 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.

Така хасковлията взе реванш от своя съперник за загубата на US Open през миналата година.

Двубоят съвсем не започна добре за Григор, който загуби още първия си сервис гейм. Все пак той реагира мигновено и успя веднага да върне пробива. Решителният момент в сета бе в петия гейм, когато Димитров успя да задържи подаването си, отразявайки няколко брейк пойнта на своя опонент. Играта и на двамата не спореше особено през тази първа част и те записаха общо 29 непредизвикани грешки. За щастие, нашенецът се оказа по-стабилен в решителните моменти и успя да спечели с 6:3.

Вторият сет започна значително по-добре за Григор, който рано-рано успя да пробие свое опонент и да поведе с 3:1. За съжаление след това настъпи спад в играта на българина и той допусна два пробива след това, с което загуби и частта с 6:4.

Третият сет също бе много оспорван. Рубльов първи взе предимство, пробивайки Григор за 4:2, но хасковлията показа здрави нерви и моментално върна пробива, а в последствие обърна тотално всичко в своя полза с втори и така излезе напред в сетовете след 6:4.

В четвъртата част станахме свидетели на само един пробив, но той бе достатъчен на Григор да затвори сета с 6:4, а с това и мача. Отново нервите дадоха отражение и двамата направиха общо 28 непредизвикани грешки.

В следващата фаза опонент на Димитров ще е победителят от Ник Кириос и Жо-Вилфред Цонга.