Беласица Струмска слава

Струмска слава разгроми Беласица

Струмска слава потегли ударно на възстановения турнир „Петричка пролет“, побеждавайки домакините от Беласица с 4:0. В 24-ата минута „комитите“ останаха с човек по-малко, след като Шамкалов влезе остро в краката на Борислав Николов и реферът Вангелов го изгони.

В 32-ата мин. Ивайло Стоянов стреля от 25 метра, вратарят К. Георгиев не се намеси добре и топката влетя под напречната греда - 1:0 за тима от Радомир. Пет минути преди почивката Стоян Георгиев удвои след мощен шут по левия диагонал. В 50-ата минута числовият паритет на терена бе възстановен, след като и Кристиян Тасев получи директен червен картон за удар без топка. В 72-ата минута домакините проиграха най-чистото си положение, когато Костов стреля силно с глава, но Костадинов успя да парира. В 76-ата мин. се разписа Калоян Евгениев, който преодоля излезлия напред Георгиев и оформи класиката на празна врата. Три минути преди края Христо Младенов бе точен с удар през куп от играчи за финалното 0:4.
Следващият мач от турнира е днес от 14.30 часа на стадиона в Първомай между Миньор (Перник) и македонския Беласица (Струмица).