Миньор 1919 (Перник) Беласица

Миньор изпусна Бела

Миньор и Беласица поделиха точките в мач от 10-ия кръг на Югозападната трета лига - 0:0. На отлично подготвения терен в Перник двата отбора предложиха доста битка, като домакините имаха повече положения и изпуснаха успеха. Участие за Миньор заради травма не взе Ангел Грънчов. Първата ситуация в мача бе за петричани в 10-ата минута, когато след центриране отдясно Кабранов се размина на метър с топката. Миньор постепенно наложи натиск и на няколко пъти застраши вратата на Захари Димитров. В 14-ата минута хубава атака на домакините завърши с удар на Милчев, но топката попадна в ръцете на стража. 120 секунди по-късно след добро включване на Кадифчин топката облиза напречната греда. В 19-ата минута пък Чаворски не успя да намери добре кълбото от удобна позиция. Най-спорната ситуация през първата част бе в 37-ата минута, когато перничани искаха дузпа за фаул срещу Милчев. Реферът Николай Рамунски обаче извади нарушението на метър от пеналта.

След почивката картината на терена не се промени - Миньор атакуваше повече, но гостите от Петрич се бранеха организирано. В 52-ата минута Кадифчин завърши с шут самостоятелен пробив и Димитров трудно изби в корнер. В 71-ата пък удар на Селимински мина покрай десния стълб. 10 минути преди края домакините пак имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на бранител на Беласица, но реферът прецени, че шутът е бил от прекалено близо.