ФК Хасково 1957 Димитровград 1947

Димитровград би Хасково с класика, продължава за Купата на АФЛ

Отборът на Димитровград победи с класическото 3:0 като гост Хасково в областния финал в турнира за Купата на АФЛ.

Резултатът бе открит в 18-ата минута с гол на Васко Сантов. Антон Колев можеше да покачи на 2:0 в 38-ата минута, но топката уцели гредата.

Другите две попадения паднаха през второто полувреме, а техен автор е юношата на Димитровград Слави Кирилов. Той най-напред се разписа в 56-ата минута, а в 84-ата оформи крайното 3:0.

В този мач треньорът на гостите Жеко Йорданов заложи на повече млади футболисти, играли по-малко в първенството. Резултатът обаче показва, че те не го подведоха.

Така синьо-жълтите станаха областен първенец в надпреварата за купата на аматьорите. До края на седмицата ще стане ясен съперникът на синьо-жълтите в зоналния етап на турнира. Най-вероятно съперникът ще бъде от съседните области.

В събота димитровградчани гостуват на Карнобат в мач от шампионата на аматьорската лига. Двубоят поради контузии най-вероятно ще пропуснат голмайсторът на отбора Цветомир Матев и Александър Шабарков, пише dgnews.