Надежда (Доброславци) ФК Балкан (Ботевград)

Надежда Доброславци и Балкан Ботевград завършиха 1:1

Надежда (Доброславци) и Балкан (Ботевград) завършиха 1:1 в последен мач от 11-ия кръг на Югозападната Трета лига. И двата тима могат да съжаляват за пропуснатата победа, защото в края имаха шансове да измъкнат по драматичен начин трите точки на неутралния терен в “Царско село”. Близо 200 зрители видяха голяма борба на терена, остри и безкомпромисни сблъсъци, малко красиви отигравания и малко футбол.

Победата беше необходима на домакините като въздуха и водата. Може би и огромната важност на мача скова действията на възпитаниците на треньора Еролин Кючуков. “Сините” действаха прибързано, припряно, стигаха пред наказателното поле, създаваха положения, но не успяха да ги реализират. Като цяло те доминираха преди почивката. През второто полувреме по-опитните и по-обиграни гости погледнаха по-смело напред и опасностите пред вратата на стабилния Калин Дончев.

Така се стигна до 62-ата минута, когато бърза контраатака свари неподготвена защитата в синьо. Здравко Атанасов направи отличен пробив по лявото крило и центрира в пеналта. Там беше оставен непокрит Ивайло Цветанов, който без проблеми засече в мрежата от няколко метра за 0:1.

Футболистите от Доброславци упражниха натиск в търсене на изравнителен гол. Пропусната от удобни позиции Даниел Василев и Борислав Борисов. Калоян Бонев се стара много, но срещна здрав отпор от страна на защитниците на Балкан. В 77-ата минута само отличната намеса на Александър Йорданов спаси тима от Ботевград от изравняване. Вратарят изби с котешки рефлекс много прецизен изстрел от фаул на Красимир Георгиев над гредата в корнер.

След изиграването на днешната среща, ботевградчани се намират на 11-о място с актив от 13 точки (3 победи 4 равенства и 4 загуби). Следващият междинен 12 кръг, футболистите на Балкан 1929 са домакини срещу тима на Миньор (Перник). Двубоят ще се играе на 24 октомври (сряда) от 16:00ч. на стадион "Христо Ботев" в Ботевград.

Източник: Витоша Нюз