Янтра Габрово ОФК Бдин 1923 (Видин)

Северозападна В група - обзор на кръга

12 КРЪГ

Дата Мачове
21.10.2018 Първа атомна (Козлодуй) Първа атомна (Козлодуй)  0 - 1 Янтра Габрово  Янтра Габрово

Отборът на „Янтра Габрово“ постигна шеста поредна победа в Северозападната Трета лига. Габровският тим запази статута си на №1 в групата при гостувания от началото на сезона, като спечели с 1:0 и при визитата си на „Първа атомна“ в Козлодуй. Воденият от Петър Кръстев състав изигра пореден силен мач, действаше много компактно и не остави никакви шансове на домакините, но доста на брой пропуски от чисти положения спасиха състава на „Първа атомна“ от разгром, пише Sport-Gabrovo.com.

Християн Кожухаров отбеляза победното попадение в 63-та минута, след двойно подаване със своя брат Пламен. Двамата имаха и други възможности за гол в срещата, но не успяха да ги реализират. Християн Василев и Искрен Писаров също пропуснаха добри ситуации, като последният удари и греда. За цял мач домакините не успяха да застрашат сериозно вратата на Христо Лалев.

С 28 точки и голова разлика 37:15 „Янтра Габрово“ продължава да дели второ-трето място със състава на „Спартак“ (Плевен), който в този кръг надигра у дома „Ботев“ (Луковит) с 2:0. Лидер продължава да бъде „Бдин 1923“ (Видин). Видинчани спечелиха като домакини срещу „Трявна“ с 3:0.

В XIII-я кръг „Янтра Габрово“ ще приеме на стадион „Христо Ботев“ състава на „Локомотив“ (Мездра). Мачът е следващата неделя, 28-и октомври, от 14.30 часа на стадион „Христо Ботев“.

21.10.2018 ОФК Локомотив Мездра ОФК Локомотив Мездра  3 - 4 Академик (Свищов)  Академик (Свищов)

Отборът на Академик (Свищов) се наложи над Локо (Мз) с резултат 4:3 в драматичен сблъсък.

Домакините поведоха чрез Марио Иванов, Кирил Кръстев с глава удвои аванса до почивката. Гостите обаче не се предадоха и направиха пълен обрат за 2:3. Отново Кръстев и пак с глава реализира за 3:3 преди да последва студеният душ за 3:4.

21.10.2018 ОФК Бдин 1923 (Видин) ОФК Бдин 1923 (Видин)  3 - 0 Трявна  Трявна

Отборът на Бдин се наложи над Трявна с класическото 3:0 в мач от 12-ия кръг на Северозападната Трета лига и запази първото си място. Победата обаче не дойде много лесно. Едва в 61-та мин. автогол на Христо Минчев даде преднина на видинчани.   В 84-ата минута Радослав Байчев   удвои, а в 94-ата Боби Борисов оформи класиката. Врачанският рефер Ивайло Живков вдигна общо 8 жълти картона, 6 на гостите и 2 на домакините.

21.10.2018 Вихър (Славяново) Вихър (Славяново)  1 - 0 Левски 2007 (Левски)  Левски 2007 (Левски)

Вихър победи в Славяново едноименния тим на град Левски с 1:0. Двубоят е от 12-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Единственото попадение реализира Константин Генков половин час след началния съдийски сигнал. Гостите трябва да са доволни, че се отърваха с минимална загуба. Основната заслуга за този резултат е на домакините. Те направиха всичко за да не вкарат повече голове. Нямаше техен футболист, който да не пропиля голова ситуация. Някои го направиха по два, три и повече пъти. Отличи се Евгени Систов, който два пъти изпусна дузпа. Това се случи в 80-ата минута, когато съотборника му Иван Иванов бе фаулиран. Систов стреля от бялата точка, но вратаря спаси. Реферът повтори изпълнението, но стража пак хвана удара на нападателя. Любомир Борисов, Йоан Петков и Генков уцелиха гредите.

21.10.2018 Ком (Берковица) Ком (Берковица)  0 - 1 Севлиево   Севлиево
  Отборът на Севлиево се наложи с 1:0 при гостуването си на Ком Берковица в двубой от 12-ия кръг на Шампионата. С успеха Севлиево се закрепи в горната половина на таблицата и с актив от 18 точки, заема 6-о място. Единственото попадение в срещата реализира Василев още в 9-ата минута. Ком Берковица има 20 точки и заема пета позиция.
21.10.2018 Янтра (Полски Тръмбеш) Янтра (Полски Тръмбеш)  1 - 0 Павликени  Павликени
  Отборът на Янтра Полски Тръмбеш постигна важна победа в Северозападната В група. Янтра победи с 1:0 Павликени в двубой от 12-ия кръг на шампионата и се изкачи на 11-о място в класирането. Единственото попадение в срещата стана дело на Маминов в 66-ата минута. Така Янтра събира 13 точки, колкото има и Павликени. В следващия кръг тимът от Полски Тръмбеш гостува на Севлиево, докато Павликени приема Спартак Плевен.
21.10.2018 Спартак (Плевен) Спартак (Плевен)  2 - 0 Ботев (Луковит)  Ботев (Луковит)
  Спартак се наложи в Плевен над Ботев Луковит с 2:0 в двубой от 12-ия кръг Северозападната Трета  футболна лига. И двете попадения реализира капитана Цветан Петров. Той и съотборниците му взеха мача с лекота. Натиснаха още с началния съдийски сигнал и в 5-ата минута Станислав Иванов пропусна да открие резултата с глава. Десетина минути по-късно Любомир Тодоров не уцели вратата. Точно в средата на полувремето той подаде на Петров, който с шут от границата на наказателното поле вкара за 1:0. После пак Петров опита да изненада стража на съперника Васил Тодоров стреляйки от 40 метра, но вратаря успя да избие топката в напречната греда. След почивката действията се развиваха предимно между двете наказателни полета. В 72-ата минута Антонио Иванджиков отправи единствения удар към плевенската врата. При ответната атака Петров бе изведен зад защитата и прехвърли Васил Тодоров за окончателното 2:0, пише Инфо Плевен.
20.10.2018 Локомтив 1927 (Дряново) Локомтив 1927 (Дряново)  2 - 1 Партизан (Червен бряг)  Партизан (Червен бряг)
  Локомотив Дряново победи Партизан Червен Бряг в двубой от 12-ия кръг на Северозападната В група. Според ИнфоПлевен, победата на домакините е била заслужена с оглед събитията на терена. Десетина минути след началния съдийски сигнал те имаха гол аванс. Самба Маянгуй шутира, топката се отклони в нечий крак и спря в мрежата. Четвърт час по-късно Слави Паскалев изведе Николай Лазаров и той преодоля вратаря на съперника – 1:1. След това обаче при сходна ситуация не успя. В 30-ата минута за Локо заигра ветерана Мирослав Иванов-Деко и внесе живец в действията на съотборниците си. Малко след това Фердо Стойчев напусна терена със сцепена вежда след сблъсък с дряновски съперник. След почивката стана двуостра битка с атаки към двете врати. На локомотивци бяха повече, но Николай Христов опази три пъти мрежата си, а в други два случая му помогна Галин Великов. Десислав Русев пък пропусна с глава за гостите. В 74-ата минута Гарлей Арминсон насочи с глава топката в гредата, а след връщането й на терена Мартин Симеонов отблизо реализира победното попадение за домакините. Малко преди края Христо Димов пропусна да изравни очи в очи с дряновския страж.