Пирин (Разлог)

Обзор на кръга в Югозападната Трета лига

11 КРЪГ

Дата Мачове
20.10.2018 Велбъжд 1919 (Кюстендил) Велбъжд 1919 (Кюстендил)  3 - 3 Чавдар (Етрополе)  Чавдар (Етрополе)

Отборите на Велбъжд и Чавдар (Етрополе) не се победиха - 3:3 в мач от поредния кръг на Югозападната "В" група. След като поведоха с 2:0 на Чавдар- Етрополе, допуснаха изравняване- 2:2, при какъвто резултат завърши първото полувреме. Гостите излязоха напред с 2:3, но Велбъжд изравни за крайното 3:3, на стадион „Осогово”. Точни за домакините бяха Васил Кръстев, Асен Васев и Драгослав Драганов.  ​​​​​Така Велбъжд вече има 3 точки и трите спечелени на собствен терен и 8 загуби, като заема последното място в Трета лига.

20.10.2018 Оборище (Панагюрище) Оборище (Панагюрище)  2 - 0 Ботев (Ихтиман)  Ботев (Ихтиман)

Отборът на Оборище се наложи над Ботев (Ихтиман) с резултат 2:0. Георги Стефанов откри резултата още във втората минута, а Н. Колев вкара за 2:0 в 55-тата.  Оборище игра в състав: Акалски, Руйчев, Куманов, Георгиев, Каптиев (Наплатанов), Е. Колев, Н. Колев (Ерелийски), Кременлиев, Петров, Г. Стефанов, Л. Георгиев (К. Петров).

20.10.2018 Вихрен (Сандански) Вихрен (Сандански)  1 - 0 ФК Банско  ФК Банско
Вихрен Сандански се наложи с 1:0 в двубой от 12-ия кръг на Югозападната В група. С победата санданчани се изравниха със своя съперник във временното класиране. Двата тима делят в момента 5-ото място с актив от по 19 точки.
20.10.2018 Марек1915 - Дупница Марек1915 - Дупница  0 - 1 Хебър (Пз)  Хебър (Пз)

Отборът на Хебър се наложи над Марек 1915 (Дупница) с резултат 1:0 в пореден двубой от Югозападната Трета лига. Победното попадение отбеляза Георги Недялков. Така Хебър запази преднината си от две точки пред втория Пирин (Разлог), който победи Сливнишки герой в Разлог също с 1:0 с гол на Родриго Барони през първото полувреме, и четири пред третия Оборище.

20.10.2018 Рилски спортист Рилски спортист  1 - 0 Септември (Сим)  Септември (Сим)

Рилски спортист записа минимална победа с 1:0 над отбора на Септември Симитли, в среща от 11 кръг на Югозападната Трета лига, която се състоя на стадион “Искър”. В герой за самоковци се превърна защитникът Иван Иванов, с гол в 23-та минута на мача. Двубоят бе лишен от положения и футболни достойнства, като по време на мача надделяваше физиката и борба в средата на терена.

“Рилецо” започна срещата предпазливо, като не се втурна напред и проучваше играта на противника. Първото положение за самоковци се откри в 19-та минута, където Ивайло Захариев получи дълъг пас вдясно, напредна и центрира в наказателното поле на Септември. Вратарят на гостите обаче внимаваше и отби центрираната топка силно напред. Четири минути по-късно “Рилски” получи правото да изпълни ъглов удар, при който добре пласиралият се защитник Иван Иванов скочи и заби неспасяемо топката в мрежата на Септември.

Гостите от Симитли стигнаха до положение пред Бонев чак в 33-та минута, след изпълнение на пряк свободен удар, завършил без опасност за вратата на самоковци. Три минути по-късно Септември създаде опасна контраатака, чрез Орлин Орлинов, който напредна отляво, навлезе в пеналта на самоковци и стреля по земя, но Бонев бе на мястото си и улови топката. В 39-та минута отново Орлин Орлинов открадна топка в центъра, навлезе през средата и стреля от дистанция, но изпрати топката в аут над вратата на Стилян Бонев.

Три минути преди края на първото полувреме над стадион “Искър” се изсипа пороен дъжд, което принуди главният рефер да прекрати срещата за няколко минути, като даде знак на всички играчи да влязат в тунела под сектор А. След няколко минути той отново изведе 22-та на терена, за да завършат полувремето.

Второто полувреме на предложи почти нищо интересно на измръзналите фенове на стадион “Искър”, като играта често бе накъсвана за нарушения. В 53-та минута играч на “Рилски” можеше да си вкара куриозен автогол, след удар с глава, при изпълнение на пряк свободен удар от Септември. В 63-та минута гостите останаха с човек по-малко , след като Орлин Орлинов получи втори жълт картон и респективно червен за нарушение срещу Алек Манолов в центъра на терена.

В 73-та минута Борис Божинов опита да притесни вратарят Бонев, с удар от около 35 метра, но стражът на Рилски спортист спаси безпроблемно. В самия край на продължението Рилски спортист можеше да стигне до втори гол, след пряк свободен удар. Ивайло Захариев центрира, а Костадин Аджов притича и чукна топката с крак, но вратаря на Септември спаси блестящо. След това положение прозвуча и последния съдийски сигнал в срещата.

След тази победа “Рилецо” дръпва с едно място напред и вече е седми , с актив от 18 точки. Следващата среща е труден тест за самоковци. В междинния кръг в сряда “Рилски” е гост на Хебър Пазарджик. Двубоят е с начален час 16:00, пише Samokov365.com

20.10.2018 Пирин (Разлог) Пирин (Разлог)  1 - 0 Сливнишки герой  Сливнишки герой

Отборът на Пирин Разлог победи у дома Сливнишки герой с 1:0 в среща от 11-ия кръг на Югозападната трета лига. Това бе 8-ма победа от началото на сезона за възпитаниците на Христо Джоджов, които остават на второ място в класирането на две точки от лидера Хебър Пазарджик. А загубата на гостите от Сливница е едва втора от началото на сезона. Те пък са пети  с актив от 19 точки. Единствения и победен гол реализира Родриго Барони през първото полувреме, пише PirinSport. В следващия кръг Пирин Разлог гостува на Септември Симитли. А Сливнишки герой приема Беласица Петрич.

20.10.2018 Беласица Беласица  6 - 2 Германея  Германея

Отборът на Беласица се наложи над Германея с резултат 6:2 в мач от 11-ия кръг на Югозападната "В" група. Петричани вкараха 6 гола и удариха 3 греди в този мач. Над всички в мача бяха с по два гола и асистенция  се отчетоха аматьорският национал Запро Динев и голмайсторът Васил Тачев. Другите две попадения в срещата за домакините реализираха Мартин Таушанов и Тодор Кръстев. За Германия пък се разписаха Калоян Йосифов и Виктор Теодосиев.

20.10.2018 Спортист (Св) Спортист (Св) 0 - 1 Миньор Миньор

Отборът на Миньор Перник се наложи като гост над Спортист в Своге с минималното 1:0. Единственото попадение в сблъсъка отбеляза Иво Стоянов   в 80-ата минута.  Като цяло мачът бе слаб с много малко ситуации за гол. Двата отбора проспаха първата част, а през втората перничани бяха малко по-активни. На два пъти Стоян Кадифчин пробва удари, но топката премина на сантиметри покрай гредите. С тази победа Миньор е на осмо място с актив от 16 точки, а Спортист (Своге) е на предпоследното, 17-то място с едва 6 точки.

21.10.2018 Надежда (Доброславци) Надежда (Доброславци) 1 - 1 ФК Балкан (Ботевград) ФК Балкан (Ботевград)

Надежда (Доброславци) и Балкан (Ботевград) завършиха 1:1 в последен мач от 11-ия кръг на Югозападната Трета лига. И двата тима могат да съжаляват за пропуснатата победа, защото в края имаха шансове да измъкнат по драматичен начин трите точки на неутралния терен в “Царско село”. Близо 200 зрители видяха голяма борба на терена, остри и безкомпромисни сблъсъци, малко красиви отигравания и малко футбол. Победата беше необходима на домакините като въздуха и водата. Може би и огромната важност на мача скова действията на възпитаниците на треньора Еролин Кючуков. “Сините” действаха прибързано, припряно, стигаха пред наказателното поле, създаваха положения, но не успяха да ги реализират. Като цяло те доминираха преди почивката. През второто полувреме по-опитните и по-обиграни гости погледнаха по-смело напред и опасностите пред вратата на стабилния Калин Дончев.

Така се стигна до 62-ата минута, когато бърза контраатака свари неподготвена защитата в синьо. Здравко Атанасов направи отличен пробив по лявото крило и центрира в пеналта. Там беше оставен непокрит Ивайло Цветанов, който без проблеми засече в мрежата от няколко метра за 0:1. Футболистите от Доброславци упражниха натиск в търсене на изравнителен гол. Пропусната от удобни позиции Даниел Василев и Борислав Борисов. Калоян Бонев се стара много, но срещна здрав отпор от страна на защитниците на Балкан. В 77-ата минута само отличната намеса на Александър Йорданов спаси тима от Ботевград от изравняване. Вратарят изби с котешки рефлекс много прецизен изстрел от фаул на Красимир Георгиев над гредата в корнер. След изиграването на днешната среща, ботевградчани се намират на 11-о място с актив от 13 точки (3 победи 4 равенства и 4 загуби). Следващият междинен 12 кръг, футболистите на Балкан 1929 са домакини срещу тима на Миньор (Перник). Двубоят ще се играе на 24 октомври (сряда) от 16:00ч. на стадион "Христо Ботев" в Ботевград, пише Витоша Нюз.

9 Чавдар (Етрополе) 16 6 4 0 2 5 1 1 3 11 5 1 5 24:17
10 Миньор 16 5 3 1 1 6 1 3 2 11 4 4 3 17:12
11 ФК Балкан (Ботевград) 13 5 1 3 1 6 2 1 3 11 3 4 4 11:14
12 Германея 13 5 2 1 2 6 2 0 4 11 4 1 6 11:22
13 Марек1915 - Дупница 11 5 1 1 3 6 2 1 3 11 3 2 6 9:10
14 Септември (Сим) 11 6 2 1 3 5 1 1 3 11 3 2 6 5:11
15 Ботев (Ихтиман) 9 6 3 0 3 5 0 0 5 11 3 0 8 14:23
16 Надежда (Доброславци) 9 6 2 2 2 5 0 1 4 11 2 3 6 13:26
17 Спортист (Св) 6 5 1 1 3 6 0 2 4 11 1 3 7 9:21
18 Велбъжд 1919 (Кюстендил) 3 6 0 3 3 5 0 0 5 11 0 3 8 7:31