Надежда (Доброславци) Велбъжд 1919 (Кюстендил)

Надежда Доброславци победи Велбъжд

Надежда (Доброславци) спечели изключително драматична победа над Велбъжд (Кюстендил) с 2:1 в дерби на новаците в Югозападната Трета лига.  Мачът беше от 12-ия кръг на първенството.

Гостите дойдоха с куп кадрови проблеми, а част от техните футболисти дори закъсняха за срещата, защото бяха ангажирани служебно – все пак е делничен ден.

Преди почивката тимът на Надежда доминираше и създаде куп положения пред вратата на Кирил Кирилов. Капитанът на Велбъжд се намеси с вещина в няколко случая, но се оказа безпомощен в 12-ата минута. Тогава Захари Янков се възползва от груба грешка в защитата на съперника и опъна мрежата за 1:0. Юношата на Септември (набор 1997) не престана да тормози с пробивите си бранителите в червено-жълто и след почивката и беше един от най-добрите на терена.

След половин час игра Васил Вакадинов от Надежда за малко не изненада неприятно своя вратар Калин Дончев, след като се опита да изчисти една топка с глава и тя едва не спря в собствената му мрежа. Малко по-късно и Кирил Беров повтори упражнението.

В 40-ата минута Калоян Бонев беше изведен от Йордан Калеканов сам срещу стража на гостите, обаче прати топката покрай него в аут. През второто полувреме физическите сили на футболистите от двата тима привършиха и грешките зачестиха. В 48-ата минута Калеканов стреля от удобна позиция покрай целта, секунди по-късно Янков с глава би на сантиметри от вратата.

В 61-ата минута Дончев сбърка и буквално остави топката в краката на Калин Стоянов, нападателят на Велбъжд шутира, но навреме се намеси младокът Даниел Василев и изчисти.

Четвърт час преди края на срещата Бонев разтресе напречната града със зверски шут от 15 метра, а отбитата топката излезе в аут след удар на Калеканов. Гостите изравниха в 82-ата минута. Велизар Захариев прониза Дончев, след като засече центриране отдясно за 1:1.

Последваха няколко остри сблъсъци, здрави единоборства и порой от картони, а Атанас Пенков (Велбъжд) контузи с необмислено влизане резервата на домакините Денис Величков.