Хебър (Пз)

Обзор на междинния кръг в Югозападната В група

Дата Мачове
24.10.2018 ФК Балкан (Ботевград) ФК Балкан (Ботевград)  0 - 1 Миньор  Миньор

Балкан 1929 (Ботевград) записа неприятна загуба в днешния междинен 12 кръг на Югозападна Трета лига. Възпитаниците на Иван Редовски, който отново облече зелената фланелка за пълни 90 минути в днешната среща, загубиха с минималното 0:1 от "Миньор" (Перник). Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Ботевград, където обикновено "зелените" се представят на ниво. Крайният резултат обаче по никакъв начин не отразява това, което се случи на терена, тъй като балканци изиграха един от най-силните си мачове за сезона. През цялата среща тимът на "Балкан 1929" бе по-активния от двата и не спираше да търси победата. Единствено мал шанс попречи на "зелените" обаче да се поздравят с успех, които на два пъти уцелиха гредата, а в последствие инкасираха попадение в заключителите минути и така загубиха.
Още с началния съдийски сигнал, домакините подходиха настървено спрямо своя противник и контролираха събитията на терена. По-добрата игра на балканци им донесе и по-опасните положения. Кристиян Кръстев можеше да се разпише, но топката срещна напречния стълб. По-късно и капитанът Здравко Атанасов се отчете с мощен изстрел, който обаче също не бе достатъчен за промяна на резултата. През второто полувреме отново събитията протекоха под диктовката на "зелените". Отново натискът на домакините доведе до опасна ситуация пред вратата на перничани, но за втори път някакво чудо спаси гостите. Тогава Ивайло Цветанов сътвори хубав рейд, но при последвалия удар топката се отби в страничния стълб. И както във футбола често се случва, този път справедливостта не възтържествува. В заключителните минути от срещата отборът на "Миньор" (Перник) успя да излезе напред в резултата и на практика отмъкна победата от домакините, които напуснаха стадион "Христо Ботев" с дълбоко разочарование.
След днешната среща отборът на "Балкан 1929" вече заема 12 място. В следващия 13 кръг, който е на 27 октомври (събота), балканци гостуват на последния в класирането "Велбъжд" (Кюстендил).

Balkanec.bg

24.10.2018 Германея Германея  2 - 1 Спортист (Св)  Спортист (Св)
24.10.2018 Сливнишки герой Сливнишки герой  1 - 0 Беласица  Беласица

Драматична победа с 1-0 постигна Сливнишки герой, побеждавайки коравия тим на Беласица, като победното попадение дойде в последните секунди на двубоя. Победният гол бе дело на Весислав Иванов, който засече с глава центриране отдясно на вратата на Захари Димитров, носейкишеста победа факти Героя от началото на кампанията в Трета лига.

24.10.2018 Септември (Сим) Септември (Сим)  0 - 0 Пирин (Разлог)  Пирин (Разлог)

Септември (Симитли) завърши при нулево равенство срещу Пирин(Разлог) в в междинен кръг от Югозападната трета лига. Изключителен малшанс отново споходи играчите на Септември, които имаха много пропуски през целия мач.

През първото полувреме, неприятни пропуски имаха футболистите на Септември, които направиха много добри положения за гол, които вратарят на гостите спаси.

През втората част на мача, положенията за Септември не спираха да валят за разлика от тези на противника, който почти не достигна до вратата на симитличани. Две стопроцентови положения  на Лъчезар Дафков се откроиха през втората част, които също останаха нереализирани след много добри включвания на вратаря на Пирин.

Simitli.info

24.10.2018 Хебър (Пз) Хебър (Пз)  2 - 0 Рилски спортист  Рилски спортист

Хебър надви Рилски спортист (Самоков) с 2:0 в двубой от междинния 12-ия кръг на Югозападната В група. Двубоят се проведе на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик. Попаденията отбелязаха Мартин Сечков през първата част и Георги Недялков през втората.

С победата момчетата на Николай Митов дърпат с 4 точки на втория Пирин Разлог, броени дни преди срещата им от 13-ия кръг.

24.10.2018 ФК Банско ФК Банско  1 - 0 Марек1915 - Дупница  Марек1915 - Дупница

Банско победи с 1:0 Марек в среща от 12-ия кръг на Югозападната трета лига. Единственото и победно попадение в мача реализира Даниел Гогов в 53-та минута. Отборът на Димитър Крушовски в последните 8 срещи е загубил само един мач -миналата събота от Вихрен с 0:1 в Сандански. И закономерно отборът е на 5-та позиция с 22 точки в класирането. А Марек отново не успя да вкара гол. В началото на второто полувреме при 0:0 гостите удариха и греда чрез Александър Близнаков.В последните 4-ри срещи отборът от Дупница не се е разписвал, а на три пъти загуби с 0:1. За последно възпитаниците на Цветан Видински записаха попадение в актива си на 22-ри септември при гостуването на Германея, когато спечелиха с 1:0. Отборът е на 15-то място с актив от 11 точки.

24.10.2018 Ботев (Ихтиман) Ботев (Ихтиман)  1 - 1 Вихрен (Сандански)  Вихрен (Сандански)

Отборите на Ботев Ихтиман и Вихрен Сандански не се победиха - 1:1 в мач от 12-ия кръг на Югозападната "В" група. Домакините откриха резултата в 30-ата минута чрез Лачов, но гостите стигнаха до изравняване. Отборът на Ботев е точно над чертата с 10 точки, а Вихрен е 6-ти с 20.

24.10.2018 Чавдар (Етрополе) Чавдар (Етрополе)  2 - 3 Оборище (Панагюрище)  Оборище (Панагюрище)

Отборът на Оборище Панагюрице записа важна победа с 3:2 като гост на Чавдар Етрополе в двубой от 12-ия кръг на Югозападната Трета Лига. Още през първата част паднаха 4 от попаденията в срещата. В самия край на срещата съдията отсъди дузпа за домакините, която бе превърната в гол за крайното 2:3.

24.10.2018 Надежда (Доброславци) Надежда (Доброславци)  2 - 1 Велбъжд 1919 (Кюстендил)  Велбъжд 1919 (Кюстендил)

Надежда (Доброславци) спечели изключително драматична победа над Велбъжд (Кюстендил) с 2:1 в дерби на новаците в Югозападната Трета лига.  Мачът беше от 12-ия кръг на първенството.

Гостите дойдоха с куп кадрови проблеми, а част от техните футболисти дори закъсняха за срещата, защото бяха ангажирани служебно – все пак е делничен ден.

Преди почивката тимът на Надежда доминираше и създаде куп положения пред вратата на Кирил Кирилов. Капитанът на Велбъжд се намеси с вещина в няколко случая, но се оказа безпомощен в 12-ата минута. Тогава Захари Янков се възползва от груба грешка в защитата на съперника и опъна мрежата за 1:0. Юношата на Септември (набор 1997) не престана да тормози с пробивите си бранителите в червено-жълто и след почивката и беше един от най-добрите на терена.

След половин час игра Васил Вакадинов от Надежда за малко не изненада неприятно своя вратар Калин Дончев, след като се опита да изчисти една топка с глава и тя едва не спря в собствената му мрежа. Малко по-късно и Кирил Беров повтори упражнението.

В 40-ата минута Калоян Бонев беше изведен от Йордан Калеканов сам срещу стража на гостите, обаче прати топката покрай него в аут. През второто полувреме физическите сили на футболистите от двата тима привършиха и грешките зачестиха. В 48-ата минута Калеканов стреля от удобна позиция покрай целта, секунди по-късно Янков с глава би на сантиметри от вратата.

В 61-ата минута Дончев сбърка и буквално остави топката в краката на Калин Стоянов, нападателят на Велбъжд шутира, но навреме се намеси младокът Даниел Василев и изчисти.

Четвърт час преди края на срещата Бонев разтресе напречната града със зверски шут от 15 метра, а отбитата топката излезе в аут след удар на Калеканов. Гостите изравниха в 82-ата минута. Велизар Захариев прониза Дончев, след като засече центриране отдясно за 1:1.

Последваха няколко остри сблъсъци, здрави единоборства и порой от картони, а Атанас Пенков (Велбъжд) контузи с необмислено влизане резервата на домакините Денис Величков.

6 Вихрен (Сандански) 20 6 5 0 1 6 1 2 3 12 6 2 4 16:15
7 Миньор 19 5 3 1 1 7 2 3 2 12 5 4 3 18:12
8 Рилски спортист 18 5 4 0 1 7 1 3 3 12 5 3 4 10:14
9 Беласица 16 5 4 1 0 7 0 3 4 12 4 4 4 17:11
10 Чавдар (Етрополе) 16 7 4 0 3 5 1 1 3 12 5 1 6 26:20
11 Германея 16 6 3 1 2 6 2 0 4 12 5 1 6 13:23
12 ФК Балкан (Ботевград) 13 6 1 3 2 6 2 1 3 12 3 4 5 11:15
13 Септември (Сим) 12 7 2 2 3 5 1 1 3 12 3 3 6 5:11
14 Надежда (Доброславци) 12 7 3 2 2 5 0 1 4 12 3 3 6 15:27
15 Марек1915 - Дупница 11 5 1 1 3 7 2 1 4 12 3 2 7 9:11