Цюрих Байер Леверкузен

Голяма драма в нашата група! Цюрих се справи с Леверкузен и е на върха

ФК Цюрих обърна драматично Байер (Леверкузен) с 3:2 в среща от третия кръг на група „А“ от Лига Европа, в която по същото време АЕК (Ларнака) и българският шампион Лудгорец завършиха 1:1 в Кипър. Резултатът в Швейцария оставя само теоретични шансове на българския шампион и кипърците за продължаване към 1/16-финалите във втория по сила клубен турнир на Стария континент.

Антонио Маркезано в 44-ата минута откри резултата след пас на Рюг малко преди края на първата част, а много бързо след почивката „аспирините“ направиха пълен обрат. И двата гола за гостите реализира Карим Белараби в 49-ата и 53-ата минути след асистенции на Кай Хавертц.

Радостта на германците бе твърде кратка, тъй като Тони Домгйони в 59-ата минута изравни. Стивън Одей в 78-ата минута направи пълен обрат в полза на домакините. В самия край гол на Леверкузен не бе зачетен.

След третия си пореден успех ФК Цюрих оглави групата с пълен актив от 9 точки. Леверкузен остава втори с 6. Лудогорец и АЕК (Ларнака) имат по една точка.