Арсенал Спортинг (Лисабон)

Арсенал няма спирка и записа 11-и пореден успех, победи и Спортинг в Лига Европа

Отборът на Арсенал постигна трета поредна победа в група "Е" на Лига Европа и общо 11-та във всички турнири. "Артилеристите" надделяха като гост с минималното 1:0 на Спортинг (Лисабон).

С победата си отборът на Унай Емери събра 9 точки и продължава да бъде лидер в класирането. Единственият гол в двубоя отбеляза Дани Уелбек в 77-ата минута.

В другия мач от групата Ворскла (Полтава) победи като гост с 1:0 ФК Карабах със Симеон Славчев в състава и постигна първи триумф в групата. Българинът изигра 58 минути на терена, след което беше заменен.