Хебър (Пз) Пирин (Разлог)

Преди Хебър - Пирин Разлог

Хебър гостува на Пирин (Разлог) в дербито на Югозападната трета лига. Мачът ще се изиграе от 16:00 часа на стадион Септември в Разлог. Ръководството на ФК Хебър и Община Пазарджик подсигуриха безплатен транспорт за феновете, желаещи да подкрепят на живо представителния ни тим. Победата в Разлог е от стратегическо значение за "зелените" от Пазарджик в похода им към Втора лига, тъй като ще отдалечи на домакините на цели 7 пункта зад тях и в същото време ще запази дистанцията на тима от четири точки спрямо основния преследвач Оборище (Панагюрище), който има протоколен домакински мач с новаците от Надежда (Доброславци), пише официалният сайт на Хебър.

Отборът на Хебър ще бъде събран на 24-часов режим преди ключовата битка с Пирин утре. Нашите отпътуваха още днес за Банско след тактическата тренировка, която Николай Митов проведе на клубната база край стадион „Георги Бенковски”. В автобуса за планинския център ще се качат и лекувалите доскоро контузии основни играчи Цветелин Тонев и Николай Стоилков. Добрата новина за Митов е, че двамата ще могат да започнат в титулярния състав, ако той реши да им се довери за стартовата единайсеторка. Проблемен остава нападателят Александър Александров, който обърна глезен на мача с Рилски спортист. В най-добрия случай Александров ще бъде на резервната скамейка. Всички останали в Хебър са здрави и очакват мача с нетърпение.

В предишния кръг Пирин и Септември направиха нулево равенство в Симитли. Играчите на Септември имаха по-чистите положения в мача и накрая съжаляваха за загубените две точки. През първото полувреме домакините от Септември създадоха най-чистата ситуация за гол на терена, но тя бе пропусната. До развръзка в като цяло равностойния мач можеше да се стигне в последните 15 минути. Две поред стопроцентови положения се откриха пред Лъчезар Дафков, но той не успя да се възползва от тях. Гостите същото се разминаха с гола при една ситуация и логично срещата завърши без победител – 0:0.

В предишния мач Хебър победи с 2:0 с два гола на Кирил Георгиев в средата на първото и второ полувреме и записа 13-тата си поредна победа в шампионата на Югозападната Трета лига.

Двата отбора се срещнаха на стадиона в Разлог в отложен мач от XXII кръг на първенството. Хебърци имаха превъзходство над своя противник в по-голямата част от срещата и логично се поздравиха с пълен успех.